11 stycznia 2011

Terranie - Tworzenie bohatera - Wady i Zalety

 Masz możliwość, tworząc postać, dobrać dodatkowo wady dla postaci za max +15 dodatkowych punktów. Jest tutaj jeden ważny element : KAŻDY (każdy) gracz musi dobrać wady na przynajmniej + 6 punktów. Umożliwia to stworzenie troszkę ciekawszych postaci.


Wady zwykle są spowodowane choroby, wypadki losowe, drażliwe przyzwyczajenia czy też wydarzenia w historii postaci. Wato dopasować je do swojego profilu, pochodzenia i (jeśil takowe przygotujesz) historii tworzonego bohatera.

Wady
Poniżej znajduje się lista wady wraz z wartością punktową powiększającą pulę punktów do tworzenia bohatera.
Przekroczenie limitu 15 punktów jest możliwe do uzgodnienia z MG, ale może to doprowadzić do tworzenia bohaterów, którzy na skutek wybranych wad nie będą grywalni lub zostaną bardzo szybko wybrane ograniczenia doprowadzeni do śmierci. Posiadanie jednocześnie silnego wroga (tak na -5, czyli naprawdę silnej grupy - jak np Kombinat lub Synowie Korhalu), psychozy (-2), hemofilii (-4, uniemożliwiającej posiadanie wszczepów), zaników pamięci (-3) i fobii (-3) nie jest wskazane.


Poniżej zestawienie (krótkie) możliwych wad bohatera. Lista zostanie poszerzona w późniejszym etapie.


Opis
Koszt
Brak kilku palców
- 1  do -3  (wszystkich u jednej dłoni)
Brak ręki
-4
Brak nogi
-4
Brak oka
-3
Głuchota
-2
Zwyrodnienia skóry
-1 do  - 3
Hemofilia
-4
Alergie
-1 do –5 (bardzo ciężkie przypadki)
Zniekształcenia i mutacje
-1 (znamię)  do –5 (odwrotne łokcie itp.)
Niewydolność organizmu
-3 (anemie, problemy z trawieniem itp.)
Uzależnienie
-1 do -4 (bardzo silne)
Fobie (do wyboru)
-1 do –3 (często się objawia)
Zaniki pamięci
-3
Rozdwojenie jaźni
-3
Psychoza
-2
Poszukiwany przez prawo (zależy od wagi przestępstwa)
-1 (jedno miasto) do -5 (Policja Kosmiczna)
Wróg
-1 do –5
Zniekształcenie twarzy
-2

 Tworzenie nowych ułomności i wad jest oczywiście wskazane. Należy pamiętać, że koszt minimalny to -1 (raczej słabo wpływające na losy bohatera) maksymalny -5 (możliwe doprowadzenie do śmierci postaci).

Zalety
Tutaj zdziwicie się. Od początku istnienia systemu NIE BYŁO listy zalet - uznałem je za zbytnie (często) ułatwienie graczom. Oczywiście jeśli chcecie można taki element dodać do opisu bohatera pamiętając iż za zalety płaci się punktami budowy bohatera zamiast je otrzymywać. I kolejna rzecz - zaleta na +1 nie wpływa wydatnie na los bohatera, zaleta na +5 może byś traktowana jako zdolność niemal nadnaturalna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tu możesz wstawić swój komentarz