16 maja 2011

Ekwipunek - Terran - Pancerz Lekki

WKB D-3
© Alessandro Baldasseroni
Większość użytkowników pancerzy wspomaganych jest zadowolonych jeśli otrzymają na własny użytek możliwie odporne na obrażenia, promieniowanie i czynniki zewnętrzne kombinezony. Zapominają jednak że ciężkie pancerze wspomagane najlepiej sprawdzają się oczywiście tylko w ... ciężkich warunkach. Tam gdzie  nie ma potrzeby wysyłać oddziału, który nie będzie w stanie szybko się poruszać lub dokonać ataku z zaskoczenia wysyłani są żołnierze upakowaniu w sprzęt dopasowany do wymagań pola walki.

Taki produktem jest Wspomagany Kombinezon Bojowy WKB D-3. Jest to jedna z nowszych technologii, budowana w oparciu o projekt przygotowany dzięki wsparciu kilu zespołów ludzkich oraz dwóch A.I. Nanitowe fabryki kombinatu Kel - Morigein wypuszczają właśnie ten produkt ze swoich linii.
Jest to bezpośrednia pochodna kombinezonu D-2 z kilkoma modyfikacjami.Pancerze Wspomagane
Każdy pancerz wspomagany (lekki lub ciężki) zostanie opisany kilkoma współczynnikami - cechami specjalnymi oraz zapewni użytkownikowi dodatkowe możliwości  na polu walki jak i czasem poza nim. Dzięki czemu wojska Terran stanowią przeciwwagę dla sił Zergów lub Protosów.
Charakterystyka pancerza:

Szczelny - umożliwia przebywanie we wrogim, nie posiadającym atmosfery lub z atmosferą skażoną środowisku dzięki wewnętrznemu systemowi obiegu powietrza

System odzysku - umożliwia pracę przez 48 we wrogim środowisku bez powietrza. W przypadku środowisk 'przyjaznych' (z dostępem do powietrza) czas wydłuża się 4x.

Splot hydrauliczny- siła użytkownika równa jest sile pancerza, SF[6].

Hełm wielofunkcyjny - hełm - dzięki wsparciu SI klasy V hełm może pełnić  funkcję mini-centrum dowodzenia, umożliwia śledzenie celi (po połączeniu z satelitą), przesłonę podczerwoną, nadfioletowa, low-lite, antyoślepiacz, radio, tryb boi-ratunkowej(automatyczne wezwanie pomocy)

Pancerz - kombinezon zapewnia osłonę klasy 4o (osobisty).

Struktura - zniszczenie części pancerza wymaga zadanie (tej części) 10 uszkodzeń (traktowanych jak stany kondycji pancerza)

Osprzęt - możliwość montowania ekwipunku z oznaczeniem pl (pancerze lekkie)

Używanie broni zewnętrznej - użytkonik może używać zwyczajnej broni dostępnej dla piechoty, nie ma dostępu do broni (palnej, do walki wręcz) dla pancerzy cięzkich (brak odpowiednich mocowań).

Sprzęg multimedialny - możliwość współpracy z bronią wspomaganą, dodatkowe +1 do testów trafienia.

System śledzenia - umożliwia ciągły ostrzał śledzący przy walce z użyciem bronią laserową

Tryb pasywny - jeśli użytkownik jest nieprzytomny, po rozpoznaniu takiego stanu przez SI. kombinezonu, kombinezon samodzielnie może starać się wrócić do bazy (tu zalezy od MG - w przestrzeni kosmicznej raczej się to nie uda bez wspomagania jet-pack, na powierzchni planety też może być niemożliwe)

 ps.
To jest pierwsze podejście do charakterystyk pancerzy i może jeszcze ulec zmianie. W tym opisie występuje też parę elementów do tych części sytemu, których jeszcze nie opublikowałem (np. ostrzał śledzący lub uszkodzenia ekwipunku). Niedługo i te rozdziały udostępnię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tu możesz wstawić swój komentarz