10 maja 2011

Kryształy Czasu - mapa Archipelagu Centralnego


Ze względu na potrzeby projektu przebudowy świata Kryształów Czasu potrzebna nam jest mapa Archipelagu Centralnego. Oczywiście im większa tym lepsza. Dzieku czemu mogę wam teraz zaprezentować mapę niemal tak wielką, że widać wszelkie wyspy i wysepki. Rozmiar 1750 x 1201 px

Jest to skan mapy z MiM, wyczyszczony przez mastuga (dzięki za mapę), tak aby można było bez problemu nanosić na niego swoje propozycje. Wersja końcowa (jak już powstanie) będzie miała zaznaczone nowe kraje, księstwa, ciekawe lokacje. Rozważam stworzenie jej w sposób w pełni interaktywny (trochę jak mapa google) aby kliknięcie na wyspę czy punkt na mapie ładowało opis, rysunek, informacje na temat wybranego elementu.Archipelag Centralny to jedyne dosyć dokładnie opisane okolice świata KC. W nim też odbywały się przygody 99% BG i dlatego będzie on podstawą do stworzenia nowego świata. Pozostałe archieplagi są dla nas mnie interesujące. Podejrzewam, że wspomnimy o nic w czasie pisania materiałów, ale bez szaleństw na ich temat.

Osobom, które mają problem z wyobrażeniem sobie wielkości archipelagu polecam poniższą mapkę z naniesioną  mapą Europy (z zaznaczonym imperium rzymskim). Pokazuje to jej skalę w przeliczeniu na znanane nam na codzień odległości. Jest obarczona niewielkim błędem w skalowaniu jednak nie przeszkadza to w wyobrażeniu sobie wielkości terenu archipelagu. Złożenie przygotował jimmor, forumowicza KC i zwycięzca ankiety na wizję świata.


Te złożenie jest ciekawe także z takiego względu, iż pokazuje, że napakowanie Orkusa Wielkiego taką ilością niesamowitości (supermiasta, tereny zajmowane przez bandytów, walczące miasta, chordy wszystkiego od smoków po martwiaki, gigantyczne równiny i obok góry itp.) jak przedstawił to AS w oryginale jest, delikatnie mówiąc, przesadzone.


Dobrze by było, aby mapa i opisy w ew. pdf była wygenerowana możliwie profesjonalnie. Kopiowanie dobrych pomysłów nie jest złe - moją propozycją na wygląd jest strona z podręcznika Pathfinder gdzie jest ukazany wycinek z rozdziału o świecie gry. Oto on:
Jeśli uda się uzyskać taki poziom składu to wtedy poczuję się w pełni ustysfakcjonowany.


Poniżej jeszcze mapa przygotowana przez Run Habas Ne, forumowicza KC. Rozmiar 1920 x 1395 px

4 komentarze:

 1. Te konkurencja - hehe
  To o czym jest właściwie ten blog?
  Jak tak dalej pójdzie to umieścimy Cię w linkach na stronie, bo co raz więcej tu o KC się robi

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka postów zmian nie czyni :) poza tym jest w opisie, że będzie o wszystkim co mnie interesuje :).

  Kolejny post o Strefie jest zresztą w przygotowaniu ;p i wyjdzie dzisiaj.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobry ten pomysł z tą interaktywną mapą. Szczególnie że można ją podłączyć pod Wiki.

  Może właśnie powinniście coś takiego zrobić. Postawić Wiki i pisać zmiany coś w stylu tego co robimy w Leksykonie. Może taka wolna forma bardziej by pasowała?? A może uruchomić też taką Wikię pod uniwersum Szyndlera?? Każdy wpisywałby co tam mu się udało stworzyć. Czy to NPCów, bohaterów, lokację czy wydarzenia? Takie rozwinięcie Żyjącej Orchii Ketha. Jeśli uważasz że to interesujące to rzuć ten pomysł na portal.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy akurat wiki bym jeszcze do tego dodał - o ile jestem dosyć biegły w programowaniu to spinanie tego z mechanizmem portalowym, którego nie znam, nie będzie dla mnie - czasowo - dobrym rozwiązaniem.
  Najpierw zobaczymy ile tego materiału wyjdzie i czy będzie warto do tego wiki zaprzęgać. Dla kilku-kilkunastu tekstów jest to zbędna praca a możliwość kliknięcia na mapce w wyspę i otrzymania jej opisu - fajowe :D

  OdpowiedzUsuń

Tu możesz wstawić swój komentarz