11 maja 2011

System - Podręcznik MG - Poruszanie się

Ucieczka przed wrogiem wcale nie jest takim najgorszym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli przytłacza cię ilością lub siłą oraz masz gdzie uciekać. W poniższym wpisie zajmiemy się poruszaniem postaci w trakcie gry.

Poruszanie
Humanoidalny piechur (Terran) może iść bez zmęczenia przez liczbą godzin równą jego WYT + Wysportowanie - Modyfikator Kondycji.
Okres ten można wydłużyć poprzez użycie dopalaczy (narkotyki, wszczepy) lub mocy PSI. Jest to maksymalny czas podróży, przez który piechur nie ma modyfikatorów do testów.

Odległość jaką pokona w tym czasie, po terenie lekkim (np równina/ droga) jest równa 5km + 1 km za punkt Zwinności.

Brak odpoczynku po forsownym (przez czas dłuższy niż wynikający ze współczynnika, cech i zdolności) marszu powoduje zmęczenie działające niczym obrażenia, tj. modyfikator -1 do każdego testu po przekroczeniu maksymalne liczby godzin jaką piechur może iść bez odpoczynku.
Przekroczenie wyliczonego czasu 1,5 x powoduje powstanie modyfikatora -2
Przekroczenie wyliczonego czasu 2 x powoduje powstanie modyfikatora -4
Przekroczenie wyliczonego czasu 2,5 x powoduje powstanie modyfikatora -10 (skrajne zmęczenie) jeśli pozytynie przejdzie się test test Wytrzymałości + Wysportowanie
Nieudany test powoduje, że osoba jest nieprzytomna ze zmęczenia przez k10 godzin. Udany test umożliwia podróżowanie przez kolejną 0,5 czasu i kolejny test.

Osoby o obniżonej Kondycji (z powodu np. obrażeń) od maks czasu podróży w godzinach odejmują najwyższy posiadany modyfikator kondycji. 

Osoby z rannymi nogami odejmują modyfikator kondycji od przebywanej odległości (ilości kilometrów). Analogicznie jak dla maksymalnego czasu modyfikator skraca pokonywaną odległość.

Osoba poruszająca się szybkim marszem jest w stanie przebyć dwa razy szybciej (na 2x większa odległośc) ale czas takiej podróży skraca się także 2x.

Biegnąc pokonuje się odległość równą 4x większa ale czas, przez jaki można to robić, wynosi WYT+Wysportowanie x10min.

W ciągu jednej rundy biegnąć można pokonać odległość 10m + 10 / pkt ZW - modyfikator Kondycji (w metrach).

Poruszanie w terenie ciężkim
Odległość i czas podróży w terenie ciężkim może ulec 2 i wiecej krotnemu skróceniu. Zależy to głównie od MG i miejsca, które pokunją
Do terenów ciężkich można zaliczyć dżunglę, góry, bagna itp. obszary.

Obszarem ciężkim uważana jest próżnia i poruszanie po powierzchniach/planetach/asteroidach o  małej grawitacji.


obrazek pochodzi z http://cghub.com/images/view/18370/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tu możesz wstawić swój komentarz