01 września 2011

KC - mapy Orkusa Wschodniego i Małego


Na blogu http://gryfabularne.blogspot.com/ pojawił się link do świetniej mapki do Warhammera. Wiedzcie jednak, że twórców świetnych map  znajdziecie także pośród polskich fanów.

Ostatnio pojawiła się opracowana przez mastuga (pokłony i brawa ) mapa Orkusa Wschodniego - jednej z dużych wysp Archipelagu Centralengo. Świetnie rozszerza dostępny graczom świat. Została stworzona w znanym wszystkim fanom KC MiM-owym klimacie.

Mastug stworzył także mapę dla Orkusa Małego. Ta nie jest tak dopracowana jak O. Wschoniego, ale jej jakość także jest powalająca.

Nie są to może mapy wspierane aplikacjami googla, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby i dla nich wykonać taką prace jaką wykonano z mapą do Warhammera.


W rozwinięciu mapki.

Mapa ogólna Archipelagu Centralnego. Orkus Mały znajduje się tuż obok O. Wielkiego.
Orkus Wschodni (cóż za zaskoczenie) na  wschodnim krańcu.Oskus Wschodni.

Orkus MałyDla O. Małego nie ma wrzuconej skali więc poniższy rysunek powinien pomóc w określeniu odległości3 komentarze:

 1. O ile dobrze pamiętam to podróż z Ostrogaru do Getwargaru trwała 40 dni. Orkus Wielki ma wymiary 1000 na 600 km...
  I wreszcie czym sugerował się mastug tworząc mapy? Własnym widzimisię czy jakimiś materiałami od ASZa?

  OdpowiedzUsuń
 2. mastug robił to w oparciu po części o materiały źródłowe, a po części o pomysły portalowe. Niestety autoryzacji ASZa jeszcze nie posiada, chociaż kto wie. Ja mam tę mapkę w znacznie większym rozmiarze 7016x4960 (ponad 12 mb). Robota na prawdę godna pochwały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Małe sprostowanie :
  mapka Orkusa Małego jest Wasuta nie moja.

  Pozdrawiam: mastug

  OdpowiedzUsuń

Tu możesz wstawić swój komentarz