21 kwietnia 2011

Propozycje na pozycje - cybernetyka i okolice

Miałem ochotę dodać na dniach materiał o cybernetyce, ale po ponownym przeczytaniu go uznałem, że się nie nadaje. Kopiuje po prostu rozwiązania znalezione w jednym systemie (cyber2020), więc nie jest zbyt odkrywczy. Powstał zresztą kilka lat temu, gdy Cyberpunk był głównym źródłem pomysłów i ideii tego rodzaju, nie wliczając z rzadka pojawiających się filmów.

Może podrzucici mi parę pomysłów na ciekawe wszczepy, które utrzymane by były w klimacie StarCraft? Jakoś ostatnio wena na opracowanie elementów dla systemu sf jest u mnie mniejsza niż na wrzutki do systemu fantasy (kładą się tu oczywiście cieniem KC).Oczywiście nie odrzucam ikonicznych elementów typu cyberręce, nogi czy oczy, ale przydały by się jeszcze elementy związane ze światem, na które ... nie mam za bardzo pomysłu.

Rozważałem opcję wykorzystywania np. części ciała Zergów (mięśnie, ścięgna, móżdżki, narządy typu oczy/uszy itp.) w biowszczepach oraz użycie kryształów khydarin w cybernetycznych wszczepach lub w nanotechnologii, jednak ciekawych (zaskakujących) zastosowań tego typu dodatków nie jestem w stanie opracować. Lub te, które opracowałem, nie wydają mi się wystarczająco ciekawe.

A może macie jakieś pomysły, propozycje? Liczę na kilka komentarzy. Zgrubsza można uznać, że nano, bio czy wszczepy opisać można przez kilka głównych elementów czyli:

Lokalizacja wszczepu i wygląd
Zastosowanie
Koszt (kasa kredyty - o tym jeszcze nie pisałem) lub ogólnie dostępność (rzadkie, wojskowe, ogólnie dostępne itp.) Wpływ na EGO 

I z tego szablonu ew. skorzystać przy opisywaniu wspomagaczy. W tej chwili skupiłbym się na wszczepach dla Terran, pamiętać jednak należy, że wszczepy (zwykle zewnętrzne) są stosowane także przez Protosów. Wśród Zergów, ew. wszczepy i nietypowe dopalacze istot mrowiska można przenieść na karb (na razie będącej zarysem) zdolności/cechy o nazwie Ewolucja - im wyższy jej poziom tym więcej dany osobnik ma nietypowych cech, umożliwiających nawet uzyskanie samoświadomości.
 Liczę na odzew, nawet mały będzie miły :)

Właściwie to pomyślałem, że mógłbym umieścić w ramach nowej podstonki (tak jak spis treści) propozycje osób czytających bloga.  Nie tylko w zakresie wszczepów, ale ogólnie: świata, mechaniki, sprzętu. Podejrzewam, iż mógłby stać się ciekawym uzupełnieniem systemu.

Żeby ułatwić np. dodawanie nowej broni, podam na dniach mechanikę walki.

2 komentarze:

 1. Jedyne co przychodzi mi do głowy to szersze wykorzystanie genetyki i tworzenie chimer, zergowo ludzkich. Ewentualnie wykorzystanie psionicznego potencjału tkwiącego w kryształach albo jakich pozostałościach po Xel'Naga. A może jakieś mutagenne właściwości?? Nanotechnologia powodująca trwałe zmiany??

  Nie wiem czy jest to to czego oczekiwałeś?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, jak najbardziej coś w tym stylu, chwilowo właściwe brakuje mi dystansu do Strefy i stąd brak pomysłów na wszczepy.
  Ew. jeszcze jak wszczep /bio/nano ma działać.

  Trochę pewnie ściągnę o nano od Dukaja :)

  OdpowiedzUsuń

Tu możesz wstawić swój komentarz