19 marca 2012

[KB #29] - Kilka pomysłów na zastosowanie architektury

http://www.shorpy.com/node/6741
Przeglądając karnawały rzadko się do nich odnoszę. Tym razem, jako ze mam czas, moja notka na zadany temat, czyli wykorzystanie architektury jako przedmiotu a nie podmiotu przygody.
Kilka pomysłów opartych o książki, własne przygody, gry komputerowe.

a tu link do karnawału
http://aegspletus.blogspot.com/2012/03/karnawa-blogowy-29-architektura-w-rpg.html


Wysypisko śmieci/ złmowisko – miejsce jest opanowane przez tajemniczą, nieformalną, organizację mającą macki w cały mieście. Śmieciarze / złomiarze zbierają informację i przekazują do urządzenia umieszczonego pośród zgromadzonych nieczystości.  Co się dzieje dalej z wgranymi stosami informacji nie wiedza nawet ci którzy je wklepują do urządzenia.

Niebezpieczny obszar – miejsce jest oddalone od wszelkiej cywilizacji. Dostać się tam można właściwe tylko używając skrzydeł, samolotu, czarów. Pomimo to nie jest tam tak pusto jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Ktoś lub coś zajmuje obszar i przegania ciekawskich. Lokacja może być tak zarażoną przez jakąś chorobę strefą, napromieniowana, jak i miejscem gdzie bliżej niezidentyfikowani obcy zrobili sobie bazę wypadową.

Ogromny okręt – w przestrzeni kosmicznej unosi się ogromny obiekt. Dla wielu jego obecność to mit jednak w rzeczywistości toczy na nim się całkowicie niezwykłe, obce życie. Wizyta, po uprzednim ustaleniu lokalizacji miejsca w przestrzeni kosmicznej, może przynieść wiedzę, artefakty lub śmierć.

http://www.shorpy.com/node/9211
Obserwatorium – na niewielkich wysepkach rozrzuconych po archipelagu lokalny władca założył sieć punktów przekazywania informacji (i nie tylko). Wykorzystywane są tak do ostrzegania przed złą pogodą jak i przekazywaniu (dzięki ustalonym kodom) wiadomości. A jak wieść niesie niektóre z załóg osadzonych w obserwatoriach są przekupne i informacja może dotrzeć do adresata zmieniona lub wcale.


http://www.shorpy.com/node/5663
Bocznica kolejowa – ogromny, postindiustiralny teren, pocięty torami, zwisającycmi z resztek dźwigarów kablami, otoczony (lub nie) siatką, aktualnie opuszczony przez właścicieli jak i przez jakiekolwiek siły bezpieczeństwa. Pośród ograbionych wagonów, wyprutych z silników lokomotyw można jeszcze znaleźć przydatne przedmioty albo i coś więcej.

http://www.shorpy.com/node/4612
Podziemia fabryki czekolady – miejsce, pomimo słodkiego otoczenia, słodkie nie jest. Za leże wybrało go sobie grupa nadnaturalnych istot. Mają tu tak małą  społeczność jak i wpływ na to co się dzieje na okolicznym obszarze dzięki czemu do tej pory nikt z fabryki ich nie wygonił.http://www.shorpy.com/node/4447
Uszkodzony budynek – budynek została zaopatrzony w niemal myślącą sztuczną inteligencje mającą na celu pomoc mieszkańców, jednak na skutek błędu w kodzie (celowego?) zamienił się w twierdzę nie do zdobycia i śmiertelną pułapkę dla zamkniętych w środku mieszkańców

Stadnina – miejsce gdzie prowadzi się opiekę nad jakimiś zwierzętami. Jednak bliższe przyjrzenie się zajmowanemu terenowi oraz mieszkającym tam zwierzętom oraz ich opiekunom powoduje że coś nie pasuje, może powodem jest to że niektóre zwierzęta są nad wyraz duże, zaś kilku opiekunów nosi broń?


node/10929

Most – dwie wyspy spina ogromny most. Podpory mają do kilkudziesięciu metrów wysokości, pomiędzy najszerszymi przęsłami przepłynie właściwie każdy okręt.  Na środku konstrukcji osadzony jest równie wielki stoup obronny. Jest on celem walki dwóch, położonych na przeciwnych stronach mostów księstw/państw/królestw ponieważ ten kto kontroluje przejazd zbiera kasę.

http://www.shorpy.com/node/3160Arena – w skalnym klifie wykopano ogromną arenę. trzy ściany zaopatrzone są w ławki, podwyższenia, dno jest wyrównana i wyłożone płytkami czy też zasypane słomą. Jedna ściana wychodzi wprost nad zatokę . Miejsce może być tak terenem walk gladiatorów, organizowania dużych imprez masowych czy punkt obronny w razie ataku na miasto do którego zatoka należyhttp://www.shorpy.com/node/10831
Zapomniane laboratorium - gzdieś pośród wzgórz a może i pod miastem znajduje się zapomniane laboratorium które zostało opanowane przez przetrzymywane tam obiekty, albo obsługę, której nie udało się wyjść na powierzchnie po katastrofie odcinającej miejsce od świata.p.s. Dopóki mam czas coś jeszcze piszę, ale powoli może być znowu z tym problem. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony http://www.shorpy.com/

2 komentarze:

  1. Dwa, podobnie traktujące temat, wpisy - jaka synchronizacja :)
    Wymienialiście się wcześniej z Von Mansfeldem uwagami?

    Dzięki i pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie, nie komunikowaliśmy się. Podejrzewam że mamy po prostu podobne podejście do tematu.

    OdpowiedzUsuń

Tu możesz wstawić swój komentarz