27 kwietnia 2012

Broń Protosów

Jak już mamy broń Terran to dodajmy także broń Protosów!
Sposób działania broni Protosów jest zgoła odmienny od tej jaka jest dostępna dla Terran.
 Broń Protosów

Specyfika walki Protosów opiera się na dogłębnym poznaniu swojego oręża, jego zalet oraz wad. Każdego z wojowników łączy z posiadanych orężem mistyczna więź. Przekłada się to wprost na skuteczność w walce. Protos rzadko kiedy korzysta z broni, z którą nie nawiązał więzi. Wspomnieć także należy że użycie broni miotającej nie jest dyshonorem wśród Protosów. Jest bardzo często spotykana wśród oddziałów szturmowych. Nie zawsze trzeba pokonać przeciwnika w walce wręcz.


Legenda

Więź (W)- specyficzna cecha broni protosów, która powoduje że obrażenia zadawane bronią opierają się na wielkości Psi posiadającego ją Protosa. Odznacza to. że obrażenia zadawane prze broń to W x Psi x SP noszącego ją Protosa. W przypadku używania broni obcej, z którą Protos nie nawiązał wiezi zadawane obrażenia spadają o połowę

Amunicja - większość broni protosów korzysta z przygotowanych i naładowanych energią kryształów Khydarinu,Moc zawarta w kryształach regeneruje się samodzielnie z szybkością 1 punktu/ dzień.
Można przetoczyć moc do kryształu z własnej Psi. W stosunku 5 Mocy Psi /1 ładunek kryształu. Potrafi to każdy Wojownik lub Kapłan. 

Pozostałe elementy opisu zgodne z tymi jakie są u Terran.Pazury Alfa
Podstawowe wyposażenie każdego Wojownika, Broń używana w piechocie Protosów w czasie starć wręcz. Wbrew powszechnej opinii Protosi rzadko kiedy atakują w ten sposób pojazdy czy bunkry przeciwnika bez uprzedniego zmiękczenia ich poprzez ostrzał blasterami plazmowymi.

Typ obrażeńplazma
Amunicjakhydarin
Magazynek500
Szybkostrzelnośćbrak
Zasięg skutecznyosobista
Więź1
Siła przebicia1
Stopniowanie obrażeńbrak
Modyfikator trafieniabrak
Sprzęgbrak
Innedo obrażeń nie dodaje się Siły Protosa,  znajomość Ścieżek Wojownika (Semai) zwiększa zadawane tą bronią obrażenia zgodnie z opisem ścieżki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tu możesz wstawić swój komentarz