19 stycznia 2013

KC - Tworzenie postaci

Obiecałem skrobnąć tekst, więc czas zacząć.

Mechanizm, który poniżej zaprezentuję, to pełny mechanizm tworzenia postaci do kc-tów oparty na punktach. W czasie tworzenia nie będziemy używali kostek i pozbędziemy się wielu uciążliwości, głownie związanych z losowością, oryginalnego system. Postaci będą dokładnie takie jak chce gracz, a nie kostki.

Ostrzegam też tych, którzy liczą na całkowite pozbycie się np. rozrzutu współczynników KC. Ten pomysł nie  ma na celu ich zmniejszanie, wyrzucanie, ale określenie w inny sposób. Postać tak stworzona wedle poniższej metody będzie w pełni kompatybilna z oryginalnym systemem.

Za pomoc i uwagi dziękuję osobom z forum kc-tów, a w szczególności koszalowi za nowe pomysły , Aravenowi za sprowadzanie na ziemię i pomysły, czegojowi za prostowanie rozmów oraz Jagaminowi za znalezienie błędów w dodawaniu :D.

Rozwiązanie podam w kilku postach.

Oczywiście nie obędzie się na starcie od kilku zmian które wydatnie wpłyną na same tworzenie.

Najważniejsze zmiany poniżej:


1. Każdy gracz otrzymuje na początku 50 punktów tworzenia na cechy podstawowe postaci (PT). Więcej umożliwi stworzenie potężniejszej postaci, mniej - słabszej.
2. Dobór umiejętności postaci także opiera się na punktach. Pula tych punktów (oddzielna od punktów na cechy) równa jest 10 pkt.
3. Zmieniona zostaje tabela pochodzenia, nie można spieniężyć startowego majątku
4. Gracze nie losują wzrostu/wagi/ wieku a ustalają go samodzielnie w oparciu o znaną z oryginalnych zasad tabelę.
5. Startowe UM (umiejętności magiczne) dla ludzi to 50 pkt.
6. Znika coś takiego jak stałe profesje. Pojawiają się archetypy (żołnierz/rycerz/czarodziej), a w ramach archetypu specjalizacje (np. barbarzyńca) i sam dobiera umiejętności. Nie ma możliwości wybrania dwóch (i więcej) profesji! Można jednak zostać wojownikiem  i w ramach doboru umiejętności wybrać rzucanie czarów...

Koniec wprowadzenia :), kolejne części niebawem


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tu możesz wstawić swój komentarz