26 listopada 2014

Nauka rysunku z książek


Moje rysunki jeszcze przez długi czas będą dalekie od ideału, ponieważ omijam kilka kroków jakie powinien wykonać każdy szanujący się grafik. Staram się je uzupełniać przy wykonywaniu kolejnych prac jednak opanowanie ich nie jest tak ciekawe jak same rysowanie kolejnych figurek Jednocześnie wiem, że po zapoznaniu się z mięśniami twarzy czy płaszczyznami tworzącymi ciało rysunki staną się po prostu lepsze. I koło się zamyka. Wiedzę trzeba opanować, ale się nie chce. W efekcie szukam informacji jak to robić i (czasem) stosuje się do uzyskanej wiedzy.
Przeglądając blogi znalazłem na jednym z nich wpis dotyczący książek o rysowaniu.  Można spokojnie powiedzieć, że są to książki, które należy poznać jeśli chce się w domu (tak jak ja)  nauczyć poprawnego rysowania.
Poniżej link bezpośrednio do notki bloga - nie będę bez sensu kopiował treści: http://gurneyjourney.blogspot.com/2012/07/best-how-to-art-books.html

Sam blog http://gurneyjourney.blogspot.com/ zawiera też masę ciekawych uwag o rysowaniu jak i bardzo dużo dobrych grafik - polecam zajrzeć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tu możesz wstawić swój komentarz